30.novembrī ir noslēdzies centra „Dardedze” un sadarbības partneru īstenotais apakšprojekts „Bērns kā cietušais vai liecinieks kriminālprocesā”
Izstrādātas bērnu nopratināšanas vadlīnijas un nopratināšanas telpu standarts!
2011.gada 30.novembrī ir noslēdzies centra „Dardedze” un sadarbības partneru - Vidzemes reģionālā atbalsta centrs „Valdardze”, Talsu novada krīžu centrs, Latgales reģionālā atbalsta centrs „Rasas pērles”, Ventspils krīzes centrs ģimenēm ar bērniem „Paspārne”, Rīgas Domes Labklājības departaments - īstenotais apakšprojekts „Bērns kā cietušais vai liecinieks kriminālprocesā” (līgums Nr. 2010.CH04/mic-135/03).
Projekta īstenošana tika uzsākta 2010.gada 1.decembrī un tās mērķis bija veicināt izmeklēšanas un iztiesāšanas procesā iesaistīto institūciju saskaņotu rīcību bērna interešu nodrošināšanai situācijā, kad bērns iesaistīts kriminālprocesā kā cietušais vai liecinieks, lai tādejādi nodrošinātu šī bērna interešu aizsardzību un nodrošinātu tā dzīves kvalitātes atjaunošanos.
Projekta gaitā tika izstrādātas nepilngadīgo nopratināšanas vadlīnijas, nopratināšanas telpas standarts un policistu kartiņa. Izstrādātos materiālus aprobēja 5 NVO – Rīgā, centrā „Dardedze”, Valmierā – centrā „Valdardze”, Talsos – Talsu novada krīžu centrā, Ventspilī – krīzes centrā ģimenēm ar bērniem „Paspārne”, Rugāju novadā – Latgales reģionālajā atbalsta centrā „Rasas pērles”, iesaistot 50 dažāda vecuma bērnus. 2011.gada 24.novembrī Spīķeru koncertzālē norisinājās projekta noslēguma konference, kurā atklāšanas runu teica Nīderlandes Karalistes vēstnieks Latvijā Jurians Krāks, Sabiedrības integrācijas fonda direktore Aija Bauere, Valsts policijas Prevencijas pārvaldes priekšnieks Edmunds Zivtiņš u.c. Konferences laikā speciālisti tika iepazīstināti ar apakšprojekta rezultātiem un izstrādātajiem materiāliem.
Projekta rezultātā Latvijā ir palielinājies to gadījumu skaits, kad kriminālprocesā iesaistītie bērni tika nopratināti izmantojot tehniskos palīglīdzekļus, tādējādi samazinot gadījumu skaitu, kad bērni tiek pakļauti riskam atkārtoti tikt iesaistītiem kriminālnoziegumos kā cietušie, samazinot viktimizācijas iespējas un sekundāro traumēšanu, uzlabojot kriminālprocesos iesaistīto bērnu dzīves kvalitāti. Iesaistītie krīzes centri savu iespēju robežās ir piemērojuši nopratināšanas telpas izstrādātajam standartam. Uzlabota sadarbība ar vietējiem policijas dienestiem.
Apakšprojektu finansē Šveices Konfederācija un Latvijas Republika no Latvijas un Šveices sadarbības programmas līdzekļiem paplašinātajai Eiropas Savienībai. Papildus informācija par programmu www.swiss-contribution.lvun www.lsif.lv.
Šī informācija ir sagatavota ar Latvijas un Šveices sadarbības programmas finansiālu atbalstu. Par informācijas saturu atbild nodibinājums "Centrs „Dardedze”". Informāciju sagatavoja: Baiba Berovska, 67240042, Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..
Publicitātes materiāli lejupielādei:
Nopratināšanas telpas standarts
Nopratināšanas procesa vadlīnijas